BSA A65 LIGHTNING

Exklusivní motocykl na prodej

Ta nejhezčí

Její věk by jí nikdo nehádal – nemít nakopávačku a karburátory, zdálo by se, že před vámi stojí funglovka.
Několik Lightningů už nám rukama prošlo, ale takhle navoněný exemplář ještě ne.

Objem

654 ccm


Výkon

52 hp

39 kW


Otáčky

7000 ot./min


Max. rychlost

180 km/hod.

Pokud hledáte stroj, který je úchvatný ze všech úhlů a blýská se z dálky, našli jste jej. V originální barevné kombinaci Metallic Bronze – Cream je skutečně nepřehlédnutelná.

Připravená k jízdě

Motocykl je ve výtečnému stavu i po mechanické stránce. Motor je ve vynikající kondici – poslechněte si zvuk na videu níže. Doveze Vás kamkoliv, spolehlivě, rychle a za doprovodu charakteristického hřmotu vzduchem chlazeného britského dvouválce.

https://youtu.be/DqZm0Xtgolw


Rychlost v krvi

Nedejte se zmást, není to jen královna krásy, ale hlavně stroj se závodním rodokmenem. Lightningy byly vyvinuty jako rivalové Triumphu Bonneville a v nejednom případě je překonaly. Technickou zajímavostí tohoto stroje je mimo jiné olej v rámu – každý ušetřený gram váhy se počítá.

Pro koho se hodí?

Po delší době tu máme stroj, u kterého nebudeme psát, že k jeho provozování je potřeba být zadobře s většinou nářadí a je nutné mít vybavenou dílnu. Ne, že by to bylo na škodu, naopak, nicméně u téhle krasavice bude zřejmě ještě hodně dlouhou dobu stačit pouze měnit olej a jezdit. Pokud tedy umíte používat startovací páku, už jste někdy na starém motocyklu jel a řazení vpravo vás nezastaví (však je u anglického veteránu zpravidla i žádoucí :)), máte vyhráno. 

Líbí se Vám? Nebudete litovat peněz na pořízení tohoto veteránu. Jeho hodnota klesat nebude, naopak. Nikdy to nebude tuctový stroj. Další předností tohoto kusu jsou tzv. „matching numbers“ – číslo motoru odpovídá číslu rámu. Motocykl je na veteránských dokladech – zelené registrační značce.

A co srazy?

Váháte, protože na srazech vídáte motocykly s logem BSA na nádrži relativně často? Nemějte strach, BSA je jedna z nemnoha značek, u kterých u nás potkáte mnohem víc exemplářů předválečné produkce, než těchto mladších. Troufáme si tvrdit, že motocyklů BSA ze 70. let je u nás jako šafránu.

Dodatek k fotografiím: na fotografiích chybí nahoře na nádrži krytka, ta k motocyklu jen jsme ji neměli u sebe při focení.

Kam na servis?

S motocykly BSA máme mnoho zkušeností, rádi Vám i s tímto motocyklem pomůžeme v naší liberecké dílně Living 4 the Past.

Chcete se stát novým majitelem? Gratulujeme, skvělá volba, jste fajnšmekr. A vůbec se Vám nedivíme. Rádi Vám zodpovíme všechny případné dotazy na následujících kontaktech. Osobní prohlídka samozřejmostí – motocykl je k nahlédnutí po dohodě v Lounech.

#bsa #bsaa65lightning #bsanaprodej #bsaa65lightningnaprodej #bsaa65lightning1972 #motoveteran #servisveteranu #servisbsa #veteranyliberec #naprodej #janmullermechanik