PŘEDNÁŠKY O VETERÁNECH

Pořádáme přednášky formou prezentace pro malý počet účastníků na téma motocyklových veteránů.

Jak přednáška probíhá?

Zaregistrujete se předem. V případě hezkého počasí se přednáška koná v zahradním altánu, pokud je chladno, přesouvá se do domu. Na místě bude minimálně jeden veterán pro ukázku dobových technologií. Přijedete-li na svém motocyklu, rádi jej také vystavíme a pohovoříme i o něm.

Na výběr máte hned ze tří témat:

1. Klasické britské motocykly

Probereme historii britské produkce motocyklů od počátku 20. stol. do 70. let vždy v porovnání se soudobými stroji z jiných koutů světa – technologie, vlastnosti, spolehlivost (přednáška vhodná i pro příznivce jiných než britských značek).

2. Triumph vs. Norton

Seznámení se stěžejními modely výrobců Triumph i Norton od 30. do 70. let. Povídání o technologických zajímavostech, kladech i záporech, jízdních vlastnostech i aktuálních cenách a dostupnosti modelů těchto britských motocyklových rivalů.

3. Motory

Přednáška pro techničtěji založené nadšence a fajnšmekry, kteří se rádi dívají strojům pod pokličku. Řeč bude opět o strojích dob minunlých, se zaměřením na konstrukční zajímavosti a neotřelá řešení více i méně známých motorů převážně z motocyklového odvětví.

V rámci všech přednášek pohovoří Jan Műller i o svých zkušenostech se servisem, údržbě, dostupnosti dílů a jízdě na zmiňovaných strojích (viz níže v kapitole „O přednášejícím“).

Hodnocení účastníků přednášky „Triumph vs. Norton“:

Jsme připraveni na všechny varianty počasí. Na podzim a v zimě pořádáme přednášky v domě.

Chci na přednášku

Výborně, těšíme se na Vás! Níže zvolte termín a po odeslání přihlášky Vám přijde e-mail s dalšími potřebnými informacemi. Pití bude připraveno na místě. Účastníci přednášky mají možnost na místě vyzkoušet a zakoupit za zvýhodněnou cenu naše trička.

POČET ÚČASTNÍKŮ

max. 6 účastníků
Stejně jako naše Kurzy údržby jsou i naše přednášky komorní záležitostí. Poskytneme dostatek prostoru pro Vaše dotazy.

CENA PŘEDNÁŠKY

420 Kč
Cena přednášky je 420 Kč. Lze uhradit předem na účet, případně lze zaplatit hotově na místě v den konání.

ČAS

cca 1,5 hod.
Přednáška se může se protáhnout na základě množství dotazů k diskuzi.

Zaregistrujte se

Chcete darovat voucher na přednášku?

Napište nám e-mail se jménem obdarovaného a kontaktem na sebe sem.

Hodnocení účastníků přednášky „Klasické britské motocykly“

Rating: 5 out of 5.

Velmi fundovaný úvod do tématu klasických strojů

a to nejen těch z Británie. Pokud se dostanete na místo až sem, víceméně se rozumí tomu, že jste mezi svými. V případě Müllerových je však ještě větší přidanou hodnotou možnost navázat kontakt s někým, kdo na těch motocyklech jezdí a zároveň může nabídnout i kompletní servis či radu

Marek N.

Rating: 5 out of 5.

Co říci k poutavému a věcnému vyprávění?

Bylo to příjemné prožití páru hodin ve společnosti lidí, kteří jsou neskutečně zapálení ve starých a zejména britských motorkách. Informací bylo tolik, že by si to musel člověk musel zopakovat, aby si vše zapamatoval :-). Jde vidět, že Honzu to opravdu baví, má o to zájem a díky tomu i znalosti. Přehled má velký a člověk se až stydí, kolik toho proti němu neví 🙂 Nejlepší byl závěr a povídání o Sammyho muzeu. Hned bych tam jel taky – čili námět na výlet 🙂 A nejhorší bylo zjištění, že nejstarší značka není z Anglie 🙂 Ještě jednou děkujeme.

Dalis a Renda

Rating: 5 out of 5.

Přednáška byla super a všem doporučuji

…Super lidi a prostředí, dozvěděl sem se hodně zajímavého o historii málo známých anglánů! Těším se na další akce v budoucnu joo a taky tu kávu s pekelného strojku s bábovkou.

Tomáš L.

O přednášejícím

Jan Műller je celoživotní příznivce veteránů, serivsem historických vozidel se zabývá od roku 1998, v posledním desetiletí se specializuje převážně na motocykly i automobily britské produkce. Svou vášeň i znalosti prohloubil dvěma návštěvami Velké Británie. V současností je OSVČ mechanikem, technologem, nástrojařem a motorářem, nejčastějsi servisuje motocykly značky Norton, Triumph, BSA, Vincent, Ariel, Scott, Rudge, Matchless, Indian a další.

Malý článek o naší přednášce od novinářů z časopisu Motohouse najdete zde.

Kam dál?

Těšíme se na setkání s Vámi!

Műllerovi

Partneři akce:

Nenechte si ujít novinky