Royal Enfield Interceptor Mk1A

Sběratelsky ceněný motocykl na prodej

Rarita

Značka Royal Enfield je ve světě motocyklové historie zakořeněna velmi hluboko, její vzkříšení zapříčinilo, že aktuální modely dnes potkáte téměř na každém kroku. Teď tu ale stojí před Vámi ryzí Brit z roku 1967, stroj více než nevšední. Elegance, líbivé tvary, výrazná barva nádrže – 60. léta v podání britských motocyklových inženýrů jsou pověstná. Když si k tomu přičtete 750 ccm motor, je jasné, že s tímhle strojem budete hvězda kdekoliv, kam přijedete.

Objem

736 ccm


Výkon

55 hp

41 kW


Otáčky

7000 ot./min


Kompresní poměr

8,5:1

Klasický Royal Enfield Interceptor z počátku 60. let se občas na zahraničních inzercích vyskytuje, výkonnějších strojů typu Mk1A ale není mnoho, takže pokud se někde přecijen objeví, zpravidla míří k novému majiteli rychlostí světla.

Nasednout a jet

Motocykl je opečovávaný, není problém jej nastartovat, motor je v dobré kondici – poslechněte si zvuk na videu níže. Doveze Vás kamkoliv, rychle a spolehlivě. 750 ccm ve spolupráci s dvojicí karburátorů Amal Concentric zaručuje opravodvý zážitek z jízdy na líbivém motocyklu s historií. A jede to….zatraceně dobře 🙂


Sametový chod

v porovnání se soudobými Triumphy 650 i BSA má motor Interceptoru znatelně hladký chod. Díky dynamicky vybalancované klikové hřídeli se středovým hlavním ložiskem je považován za nejlepší britský dvouválec své doby. I přes vysoký zdvih se velmi ochotně vytáčí. Ve středním spektru otáček cítíte mocný zátah. Zvuk je potom kapitola sama pro sebe…

A co papíry?

Buďte bez obav. Tenhle britský gentleman ve skvěle padnoucím obleku nejen dobře vypadá, ale navíc disponuje bílými registračními značkami. Takže přepis bude jen rychlá formalita.

Bonbonek na konec?

Startovací páka, nádrž klasických tvarů v nepřehlédnutelné barvě, britský rodokmen, dvojice karburátorů, vzácný model. Že Vám tohle všechno může nabídnout i jiný britský výrobce? Dobře, Interceptor pro Vás má ještě jednu vychytávku navíc – na čem jiném řadíte neutrál speciální páčkou patou? 🙂 Za nás ještě musíme vyzdvihnout impozantní žebrovaný olejový chladič. 

Je mi nějaký povědomý…

Máte pravdu, tento Interceptor před publikem rozhodně trémou netrpí. Krom několika našich nedělních kávových dýchánků jste jej mohli vidět na festivalu Motoemotion nebo na akci Royal Enfield na pláži.

Kam na servis?

I s tímto motocyklem Vám samozřejmě rádi pomůžeme, v naší liberecké dílně Living 4 the Past už se párkrát objevil.

Oslovil Vás tento Royal Enfield? Výborně, nemohli jste vybrat lépe. Motocykl je v kondici, je potěšením na něm jezdit, je zajímavý svou konstrukcí motoru a navíc se jedná o skvělou investici do budoucna. Rádi Vám zodpovíme všechny případné dotazy na následujících kontaktech.

Osobní prohlídka po dohodě samozřejmostí – motocykl je k nahlédnutí v Liberci.

#royalenfieldnaprodej #royalenfieldinterceptor750 #royalenfieldinterceptormk1A #oyalenfieldinterceptormk1Anaprodej #royalenfieldinterceptor1967 #motoveteran #servisveteranu #servisroyalenfield #veteranyliberec #naprodej #janmullermechanik