Životopis

Práce se starými stroji je mou vášní a vnímám ji jako své životní poslání.

Jan Műller

mechanik, motorář, nástrojař, technolog

Opravovat veterány všeho druhu jsem toužil od dětství, možnost práce v tomoto oboru však pro mě byla po dlouhou dobu jen zbožným přáním. Historickým vozidlům jsem ale věnoval prakticky veškerý svůj volný čas. Jako přínosné vnímám ze svých předchozích zaměstnání především znalosti a denní praktické zkušenosti v oblasti materiálů, jejich vlastností a technologických postupů, možnostech jejich obrábění i dalšího zpracování. K soustruhu, fréze či např. kulaté brusce se vracím rád i nyní v naší dílně.

Na volné noze

Od léta 2021 pracuji jako OSVČ primárně v těchto oblastech:

Předchozí zaměstnání

Mechanik v servisu UNIVOK – KTM

(2020 – 2021)
Krátkodobou, ale důležitou etapou mého života byla práce sólo-mechanika v autorizovaném servisu motocyklů KTM. Obohatila mě ve zkušenostech s moderními motocykly a přispěla k dosažení rutiny při vykonávání běžných servisních úkonů, přezouvání gum, prohloubení dovedností v motorařině i např. přípravě motocyklů na závody.

Věděli jste, že Steve McQueen se nechal na krátkou dobu zaměstnat v servisu svého přítele, Buda Ekinse, kvůli přípravě na legendární šestidenní trialové závody ISDT 1964?


Kooperátor výroby a technolog
ve společnosti Nisaform s.r.o.

(2012 – 2020)
8 let v nástrojárně mi krom další praxe v obrábění, kooperaci výroby a technologického poradenství pomohlo také v navázání důležitých kontaktů po celé republice, kterých si cením dodnes.


CNC frézař ve společnosti MAGNA International
(2000 – 2010)
10 let v mém prvním zaměstnání mi rozšířilo obzory na poli obrábění, znalosti materiálů a možnostech jejich zpracování. Pomohlo mi ve stanovení si priorit, jakým stylem pracovat chci a jakým nikoliv.


Za každým úspěšným mužem stojí silná žena

Děkuji svojí manželce – nejen za nápad vytvořit Living 4 the Past, správu stránek a tvorbu obsahu.

Kam dál?


Sledujte nás na sociálních sítích: